‘Als je niet schiet, kun je niet scoren’, doceerde Johan Cruijff ooit. Een vergelijkbare waarheid: als je niet scoort kan je niet winnen. DVVA 1 schoot (en kopte) wel enkele keren tegen Victoria, maar niet met scherp, waardoor er met 2-0 werd verloren van de debutant in de Vierde Divisie.

Voor jullie verslaggever was het bezoek aan Victoria een emotioneel weerzien met zijn jeugdliefde. Ietwat nerveus en met slappe benen toog ik richting haar alsof het weer 1969 was, het jaar waarin we elkaar voor het eerst ontmoetten en de Liefde begon. De goede herinneringen aan een mooie periode van veertien jaar hadden zich tijdens de autorit als een film in mijn hoofd afgespeeld. En nu stond ze daar weer voor me op een herfstige zaterdag. Ze zag er prachtig uit, als een echte The Good Old en dame van stand. De kleding nog steeds stijlvol blauw en wit met de kenmerkende geblokte sokken. Zoals bij meerdere vrouwen op leeftijd in ’t Gooi was er niet gekeken op een euro meer of minder om een flinke esthetische ingreep te bekostigen en zag ze er als nieuw uit. Natuurgras was kunstgras geworden, zeg maar. Haar mooie vormen waren wel hetzelfde gebleven. Ze was nog steeds een luxe prinsesje, maar haar karakter was onveranderd warm. Ik voelde me weer direct thuis bij haar.  

 

Maar goed ik was in Loosdrecht met mijn huidige Liefde en was ’s ochtends door een ex-voorzitter nog gewaarschuwd voor een loyaliteitsconflict. Daar had ik geen last van. De passie en liefde voor Victoria hebben al lang plaatsgemaakt voor een gevoel van verbondenheid. Mijn hart klopt al ruim 40 jaar voor geelzwart en daar veranderen nostalgie en de charme van mijn jeugdliefde niets aan. 

De wedstrijd dan, want het sentimentele gemijmer van een man op leeftijd heeft al lang genoeg geduurd. Victoria uit 1893 en daardoor behorende tot de oudste 25 voetbalclubs van Nederland is debutant in de Vierde Divisie. Vorig seizoen werd de club kampioen in de eerste klasse F (oost) en is na 9 duels terug te vinden op de negende plaats. Victoria scoort veel (20x), maar krijgt ook veel treffers tegen (21). En dat terwijl DVVA tot de zuinige clubs in 4A behoort (doelsaldo 6 om 14). De eerste helft was rommelig met veel balverlies en in de eerste 30 minuten kon geen kans worden genoteerd. Victoria kwam na ruim een half op 1-0 uit een strafschop na ongelukkig hands van een DVVA-er. Sander Fillet zorgde voor het eerste geelzwarte gevaar, maar zag zijn schot van rand strafschopgebied door de doelman van Victoria worden gekeerd. De thuisclub liet voor de rust nog twee riante kansen liggen.

Na de pauze had DVVA meer balbezit en werd het wat dreigender. Kiet Scholten kreeg een grote kans, maar kon die helaas niet benutten. Scoren is en blijft het probleem voor DVVA 1. In de laatste drie wedstrijden werd er niet gescoord door Jouke Spanninga en de zijnen. Victoria deed dat nog wel één keer en won met 2-0. 

---

Dan de reservisten. Zij gingen op bezoek in een regenachtig Mijdrecht. Lang leek het erop dat DVVA H2 de punten mee zou nemen. Door ‘vermoedelijk een eigendoelpunt’, aldus de correspondent ter plekke, leidde DVVA tot tien minuten voor tijd met 0-1. Door twee late treffers kwam Argon op voorsprong. In de blessuretijd benutte de man met de mooiste naam bij DVVA Luna Huaira Papuchca een strafschop en werd 2-2 de eindstand. 

Mannen 3 (ja, ik houd vol met mannen en vrouwen in plaats van heren en dames) ging met 1-2 ten onder tegen Swift 3 mede door een door Rens Wijers veroorzaakte strafschop. Zijn oude teammaatje Maarten Smakman wees in de rol van scheidsrechter resoluut naar de strafschopstip. ‘Of de pingel terecht was? Als ik daar uitspraken over doe, word ik waarschijnlijk geschorst’,  aldus Rens die buiten het veld een braver jongetje is dan er binnen. ‘De scheidsrechter heeft altijd gelijk’.  Misschien wordt Maarten binnenkort wel benaderd door de Turkse voetbalbond om één van de 149 geschorste arbiters te vervangen. M(annen) 5  handhaafde zich aan kop door Sporting Martinus met 2-0 te verslaan. M7 speelde een heuse topper tegen Arsenal met wie de eerste plaats werd gedeeld. Het 7e ging jammerlijk met 4-2 ten onder. M8, dat tweede stond, moet ook een stapje terugdoen na een 1-3 tegen buurman De Meer: 1-3.

Nog een sentimenteel intermezzo: ‘wat hebben de meisjes gedaan?’ Ik hoor het wijlen Henk van Driest vragen. Henk zou trots geweest zijn op de meiden. V(rouwen) 1 won met maar liefst 5-0 van Blauw Geel uit Ede. Het betekende de derde overwinning op rij voor het vaandelteam van de vrouwen. Magda Vergouwe maakte een zuivere hattrick en  Britt Roele en Tirza Bossenbroek scoorden beiden ook een keer. En de eigen good old  Judith Cohen speelde de hele wedstrijd, zodat er binnenkort op de ballenvanger bij veld 1 een spandoek hangt met de tekst ‘Judith bedankt, 21 jaar vrouwen 1’.  V2 bleef zonder puntverlies door een knappe 4-2 overwinning bij Waterwijk en V3 nestelde zich bovenaan door bij Swift met 3-0 te winnen. 

Agenda

  • 8 november Oktoberfest
  • 12 november ALV

Tweets